Online E-Katalog Tasarmınızı Hemen Yaptırın, Rakiplerinizi Kıskandırın!
Anasayfa / Hizmetler / Bursa Marka Tescil Danışmanlığı

Bursa Marka Tescil Danışmanlığı

Marka tescili oldukça önemlidir. Size ait olan ve çok tercih edilen bir ürünü veya hizmeti tescil ettirmek başarılı bir firma geleceği için dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Eğer markanızı tescil ettirmezseniz başarınızı gören bazı kişiler bunu kopyalayabilir. İsminizi kopyalayarak sizi taklit edebilirler. Bu gibi durumlarda hiçbir hakkınız olmayacaktır. Ancak marka tescili yaptırdığınız taktirde taklitlere ve kopyalamalara karşı koruma altına girebilirsiniz. Bu koruma ile markanızı daha üst seviyelere taşıyabilir, taklit edilmeyi engelleyebilirsiniz. Firmamız alanında uzman kadrosu ile marka tescil danışmanlığı hizmeti sunmaktadır. Alacağınız bu hizmet ile markanızı tescil ettirebilirsiniz. Sonrasında ise güvenli bir şekilde büyümeye devam edebilirsiniz.

Marka Tescilinin Önemi

Marka tescili farklı birçok avantaj sağladığı için oldukça önemlidir. Firmamız bu alanda uzmandır. Marka tescili danışmanlığı konusunda yılların vermiş olduğu deneyim ile hizmet sunar. Siz de firmamızdan profesyonel destek alarak bu anlamda başarıya ulaşabilir ve firmanıza marka tescilinin faydalarını kazandırabilirsiniz. Marka tescilinin önemli olmasını sebepleri şu şekilde sıralanabilir:

•    Markanızın taklit edilmesinin önüne geçer.
•    Ürün veya hizmetlerinizin size özgü olmasını sağlar. Taklit edilmesini engeller.
•    Marka tescili ile ürünleriniz markanıza tam anlamıyla ait olacaktır. Markanızı görenler direkt olarak başka benzer isim ve ürün olmadığı için sizin firmanızı hatırlayacaktır.
•    Marka tescili ile başarılı hizmetlerinizin başkaları tarafından alınmasını engelleyebilirsiniz. Başarılı bir kitle oluşturduktan sonra farklı birisinin size ait olanı almasını engelleyebilirsiniz.

Bu gibi faydalar sunan marka tescili ile siz de avantaj elde edebilirsiniz. Kısa sürede bu avantajları elde ederek markanızı tüm dünyaya tanıtabilirsiniz. Ayrıca ürünlerinizi ve hizmetlerinizi de tescil ettirebilirsiniz. 

Marka Tescil Başvurusu İçin Ön Çalışma

Marka tescil danışmanlığı hizmetimizde önemli olan noktalardan birisi marka tescilinden önce yapılan hazırlıktır. Bu hazırlık ne kadar iyi olursa markanız için onay olmak o kadar hızlı olur. Alanında uzman kadromuz bu anlamda yoğun çalışmalar yürütür. Sonucunda ise kusursuz bir deneyim yaşamanızı mümkün kılar. Marka tesciline başvurmanız için öncelikle bazı evrakları toparlamanız gerekmektedir. Tüm bu evraklar uzman kadromuz tarafından toparlanmaktadır. Başvuru sahibine ait iletişim bilgileri, vergi levhası, markanın logosu yani örneği, patent ücret dekontu ve sektörler ile alakalı bilgilendirme yazısı istenen evraklardan bazılarıdır. Firmamız tüm bu evrakların ayarlanması sürecinde sizlerin yanında olmaktadır. Hatasız evrak dizilimi ile kolay bir şekilde başvuru yapılabilmektedir. 

Marka Tescil Başvuru Süreci

Yapılması gereken öncelikle hazırlık aşamasının tamamlanmasıdır. Bu aşamadan sonra diğer aşama olan başvurunun gerçekleştirilmesi aşamasına geçilebilir. Türk Patent Kurumu aracılığı ile alınan başvurular için toparladığımız evraklar başvuru dosyasına eklenir. Başvuru yazısı ile ilgili kuruma sunulur. Bu aşamada marka tescil danışmanlığı hizmetimiz sayesinde tüm başvuru süreçlerinin profesyonel ekip tarafından takip edilmesini sağlayabilirsiniz. İşlemler bittikten sonra başvuru tamamlanır. Başvuru sonucunun açıklanması başvurulan sektöre göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu süre 8 ile 10 ayı bulabilmektedir. Ancak uzman desteği aldığınızda süreyi kısaltmanız mümkün. Doğru evrak hazırlanması ve evrakların zamanında teslimi, doğru kurumlara başvuru yapılması ile marka tescilini en kısa sürede alabilirsiniz. 

Doğru Başvuru ile Hızlı Sonuç

Başvuru esnasında verilen evrakların doğruluğu önemlidir. Doğru ve eksiksiz verilen dosya genelde en hızlı onaylanan dosyadır. Evraklarda eksik olması, hatalı bilgilerin yer alması veya bazı bilgilerin yanlış yerlere yazılması başvuru sürecinin uzamasına yol açabilir. Dosyanın geri dönmesi ve sonrasında ise tekrar hazırlanarak gönderilmesi gerekebilir. Bu süreci uzatacak bir durum. Bahsi geçen durumu yaşamamak adına marka danışmanlığı hizmeti alabilirsiniz. Firmamız tüm süreçlerin en hızlı şekilde ilerlemesini sağlamaktadır. 

Marka Tescilinde Logonun Önemi

Logo tasarımı marka danışmanlığı hizmeti dışında sunulan bir hizmettir. Eğer logonuz yok ise mutlaka bu hizmeti almanız gerekiyor. Çünkü marka tescili için başvuru yaparken logo istenmektedir. Eğer logonuz yok ise ve düzgün bir logo sahibi değilseniz başvurunuz onay almayabilir. Bu gibi durumları yaşamamak adına firmamızdan kapsamlı bir hizmet alabilirsiniz. Logo tasarımlarınızı yaptırabilir, evraklarınızı hazırlatabilir ve profesyonel bir patent süreci yürütülmesini sağlayabilirsiniz. Firmamız yılların vermiş olduğu deneyim ile başvuru esnasında yapılan hataları bilmektedir. Bu hataların tekrarlanmaması için titiz bir çalışma yürütmektedir. Sonucunda ise kusursuz bir deneyim yaşamanız mümkün hale gelecektir.
 Bursa Marka Tescil Danışmanlığı İşlerimizYazar

Doğukan Gümüşsoy

Dinamiksoft Kurucu Ortağı & Dijital Pazarlama Uzmanı

Lisans eğitimini bilgisayar mühendisliği bölümünde tamamladıktan sonra Dinamiksoft 'da kurucu ortak ve dijital pazarlama uzmanı olarak çalışmaktadır.Paylaş

Sayfamızı faydalı bulduysanız sosyal medya adreslerinizde paylaşarak daha fazla kişinin doğru içeriğe ulaşmasını sağlayabilirsiniz.Yorumlar (0)Yorum Yapın